“Po kaq i lumtur ishte edhe në finale”, Zidane ka një përgjigje për Bale

schedule19:22 - 22 Nëntor, 2019

schedule 19:22 - 22 Nëntor, 2019

Gareth Bale dhe shokët e tij festuan gjatë fitoren e Uellsit kundër Hungarisë dhe kualifikimin ë Europianin e vitit të ardhshëm. Ylli i Real Madrid krijoi polemika me mënyrën e festimit pas ndeshjes.

30-vjeçari shpalosi një flamur ku shkruheshin sipas radhës fjalët Uells, golf dhe Madrid, duke theksuar qartësisht prioritetet e tij. Zinedine Zidane ka folur në lidhje me lojtarin britanik dhe episodin pas ndeshjes së kombëtares në konferencën për shtyp përpara ndeshjes me Sociedad.

Bale duke festuar kualifikimin e Uellsit në Europian

Është krijuar shumë zhurmë në lidhje me festimin e Bale, por duhet të përqendrohemi te ndeshja kundër Real Sociedad. Çdokush ka mendimin e tij, por ajo ishte e tepërt.  Jam i lumtur që Bale është rikuperuar.

I ka dhënë shumë Realit dhe më pëlqen të merrem vetëm me aspektin sportiv. Pjesa tjetër nuk më intereson. E kam parë po kaq të lumtur edhe pas golit të shënuar në finalen e Champions League (kundër Liverpool)“, përfundon trajneri francez. /abcnews.al