Po gatuanin, merr flakë bombola në një shtëpi në Elbasan

schedule11:24 - 16 Tetor, 2021

schedule 11:24 - 16 Tetor, 2021

Një dhomë në një shtëpi në Elbasan është përfshirë në flakë. Shkak është bërë bombola e gazit e cila teksa po përdorej për gatim ka marrë flakë.

Më datë 16.10.2021, rreth orës 11:00, në lagjen “11 Nëntori”, Elbasan, në një dhomë jashtë banesës e cila përdorej për gatimë në pronësi të shtetases H.V., ka rënë zjarrë si pasojë e shpërthimit të bombulës së gazit“, thotë policia.

Fatmirësisht nuk ka dëme në njerëz dhe as dëme materiale. Grupi hetimor po punon për dokumentimin e plotë të rrethanave të ngjarjes.