Play-Off/ Korabi dhe Apolonia nuk falin, vazhdojnë ëndrrën e superligës

schedule18:01 - 14 Maj, 2022

schedule 18:01 - 14 Maj, 2022

Korabi dhe Apolonia janë dy skuadrat që kanë arritur të fitojnë ndeshjet e “Play-off” për superligën.

Përballja mes Korabit dhe Tomorit u mbyll me shifrat 1-0, me vendasit që arritën të marrin një biletë në finalen e superligës. Vendimtarë rezultoi goli i Geci në minutën e 41-të të takimit.

Skuadra tjetër që mori një biletë ishte edhe Apolonia, e cila nuk fali përballë tërbunit, pasi fierakët arritën të fitonin me rezultatin minimal 1-0, me gol të shënuar nga Krasniqi me penallti në minutën e 18-të.

Korabi dhe Apolonia tashmë do të përballen mes tyre për të shpresuar në përballjen me vendin e 8-të të “Abissnet Superiore”, për të përcaktuar edhe ekipin që do të luajë sezon in e ardhshëm në supërligë. /f.a/abcnews.al