Plani djallëzor i kushtoi shumë 46-vjeçares nga Tirana

schedule13:35 - 4 Dhjetor, 2021

schedule 13:35 - 4 Dhjetor, 2021

Një 46 vjeçare është vënë në prangat e policisë së Tiranës pasi akuzohet për vjedhje.

Policia bën me dije se gruaja i ka vjedhur kartën e bankës një 42-vjeçari dhe me anë të saj ka tërhequr një shumë parash në bankomat. Menjëherë pasi konstatoi mungesën e kartës, 42-vjeçari fillimisht kontaktoi bankën për bllokimin e saj, por gruaja ia kishte marrë paratë.

Në këtë situatë ai i drejtohet policisë dhe bën një denoncim për vjedhje.

“Gjithashtu, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Nr. 1 bënë arrestimin në flagrancë të shtetases M. N., 46 vjeçe, pasi i ka vjedhur kartën e bankës shtetasit D. H., 42 vjeç dhe me anë të saj ka tërhequr një shumë parash në bankomat”, thuhet në njoftimin e policisë. /abcnews.al