PJESA E PARË | Tirana në epërsi, Torassa heroi i bardhebluve

schedule13:52 - 15 Janar, 2020

schedule 13:52 - 15 Janar, 2020

Tirana e ka mbyllur në avantazh pjesën e parë kundër Korona Kielce. Skuadra e drejtuar nga Emanuel Egbo i është falur golit të sulmuesin argjentinas, Agustin Torassa. Ai shënoi që në minutën e nëntë të takimit dhe në 45 minutat e para nuk pati gol tjetër.

FORMACIONI – Duke pasur parasysh që mbrojtësi Erjon Hoxhallari është i pezulluar me kartonë të verdhë, Egfbo ka menduar ta rreshtojë skuadrën pa të në fushë dhe në vend të anësorit të majtë është aktivizuar i riu Marsel Ismajlgeci.

Lika është i zgjedhuri për portën, kurse pjesa tjetër e mbrojtjes nuk ndryshon, me Dokën në të djathtë dhe dyshen e qendrës Muça-Vangjeli. Digën në mesfushë e ndërtojnë sërish Batha dhe Çelhaka, kurse Torassa luan pas sulmuesit Michael Ngoo. Cale dhe Cobbina ishin dy anësorët e sulmit bardheblu.

Miqësore | E mërkurë, më 15 janar, ora 13:00

Tirana – Korona Kielce 1-0
Shënues:
Torassa 9′

TIRANA (4-2-3-1): Lika – Doka, Muça, Vangjeli, Ismajlgeci – Çelhaka, Batha – Cobbina, Torasa, Cale – Ngoo. Trajner: Emanuel Egbo.