Pioli: Maignan? Nuk befasohem, ai ishte makthi ynë kur luanim ndaj Lille

schedule13:06 - 7 Shkurt, 2022

schedule 13:06 - 7 Shkurt, 2022

Gjatë një interviste për ‘Radio Sport’, Pioli ka folur rreth performancës së Maignan ndaj Interit.

“Të them të drejtën nuk u befasova nga ai. Ai bëri shumë pritje të shkëlqyera dhe këtë e prisja nga ai në derbi. Pritjet e tij na dhanë fitoren pasi Interi goditi shumë herë.

Kur luanim ndaj Lille, ai u bë makthi ynë, ndaj e morëm. Është një portier i fortë, një kampion,” është shprehur Pioli./h.ll/abcnews.al