Piktorit Myftar Cubi i dorëzohet titulli “Nderi i Shkodrës”

23:09 | 09/02/201923:090

“Nderi i qarkut të Shkodrës”, ky titull i jepet piktorit të njohur Myftar Cubi nga këshilli i këtij qarku. Ai njihet si piktori i mozaikut në Shqipëri për të cilin hyri edhe në librin Guinnes.

Këshilli i Qarkut të Shkodrës i ka dhënë titullin “Nderi i Qarkut të Shkodrës”, Myftar Cubit nga Malësia e Madhe, pedagog në Universitetin e Arteve në Tiranë. Ai është shquar për artet vizive dhe në veçanti mozaikun, punimet e të cilave janë pjesë e ekspozitave thuajse në të gjitha kontinentet, ndaj dhe vlerësimet nuk munguan.

Gjithashtu shoqata kulturore atdhetare Malësia e Madhe “Nderi i Kombit” me simotrat e saj në Shtetet e Bashkuara të Amerikës i akorduan edhe tituj të tjerë piktorit Myftar Cubi. Myftar Cubi është shqiptari që ka hyrë në librin Guinnes për thyerjen e rekordit në punimin e mozaikut./abcnews.al

 

 


Për t’u bërë pjesë e grupit klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI ABC NEWS ALBANIA: https://www.facebook.com/groups/AbcNewsAlbaniaGroup

Të lidhura

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono