Pezullohet udhëtimi i tragetit në Vlorë

schedule09:13 - 4 Nëntor, 2019

schedule 09:13 - 4 Nëntor, 2019

Është pezulluar sërish udhëtimi i tragetit St Damian i linjës Vlorë-Brindisi-Vlorë dhe për ditën e hënë. Si rrjedhojë e reshjeve të shiut, erës së fortë dhe fuqisë se madhe të detit e cila këtë të hënë shkon deri në 7 ball në det të hapur.

Në këto kushte trageti e ka të pamundur udhëtimin. Në bazë të njoftimit të bërë nga agjencia EUROFERRIES  dhe informacionit të fundit, trageti do të niset të hënën në darkë dhe do të mbërrijë të martën në mëngjes për shkak të kushteve jo të mira hidrometeorologjike.

Trageti i linjës qëndron momentalisht i ankoruar në portin e Brindisit dhe pritet të mbërrijë në Vlorë të martën rreth orës 7 e 30 minuta të mëngjesit./abcnews.al