Personaliteti i vitit në Angli, Lewis Hamilton e mbyll i dyti

schedule22:26 - 15 Dhjetor, 2019

schedule 22:26 - 15 Dhjetor, 2019

Personaliteti i vitit në Angli është zgjedhur! Fitues i këtij çmimi prestigjioz, që jepet çdo fundviti nga BBC, është Ben Stokes. Ky i fundit u shpall kampion bote në kriket me kombëtaren e Anglisë dhe është votuar si personaliteti i vitit.

Në vend të dytë, e mbyll kampioni i Formula 1, Lewis Hamilton. Piloti britanik fitoi titullin e gjashtë kampion bote në 10 vite, duke bërë një sezon të shkëlqyer.

Në vend të tretë, u rendit atletja Dina-Asher Smith. Edhe Raheem Sterling, sulmuesi i Manchester City dhe kombëtares së Anglisë, ishte i nominuar për këtë çmim, por nuk arriti as të renditet në podium./abcnews.al