Përplasje me armë zjarri në Elbasan, një 23-vjeçar i plagosur

schedule20:07 - 7 Shkurt, 2018

schedule 20:07 - 7 Shkurt, 2018

Një person ka mbetur i plagosur me armë zjarri mbrëmjen e sotme në Elbasan. Ngjarja ka ndodhur në afërsi të kryqëzimit të Cërrikut.

Sipas të dhënave, 23-vjeçari, Raif Çaushllari, është sulmuar me pistoletë, ndërsa lëvizte në këmbë. Ai është dërguar në spital dhe sipas mjekëve është jashtë rrezikut për jetën.

23-vjeçari është pronar i një servisi motorësh. Burime policore pohuan se vëllai i tij ka precedentë penale.

Policia e Elbasanit e mbështetur nga FNSH kanë ngritur disa pika kontrolli për të kapur autorët. Në komisariat u shoqëruan disa persona për t’u marrë në pyetje. Grupi hetimor ka sekuestruar në cilësinë e provës materiale armën e krimit./abcnews.al