Përmbyset trajleri në aksin Lezhë – Milot nga era e fortë

schedule18:57 - 22 Mars, 2018

schedule 18:57 - 22 Mars, 2018

Një kamion është rrëzuar në superstradën Lezhë -Milot këtë pasdite si pasojë e erës së fortë. Aksidenti u regjistrua rreth orës 16:00 dhe fatmirësisht nuk pati të plagosur, ndërsa trafiku u monitorua nga policia rrugore. Trajleri me targa të Maqedonisë ka qenë duke lëvizur në drejtim të Milotit kur është përmbysur në afërsi të kryqezimit të Tales, duke përfunduar në anë të rrugës.

Drejtuesi i mjetit ka pësuar lëndime të lehta, por pa probleme për shëndetin e tij. Që prej mesditës së sotme, rajoni i Lezhës është prekur nga erërat e forta që kanë rritur shpejtësinë e tyre rreth pasdites dhe vijojnë të jenë prezente./abcnews.al