Përmbyllet edicionin i 11 i “Takimit mes dy botëve”

schedule16:56 - 1 Nëntor, 2017

schedule 16:56 - 1 Nëntor, 2017

Ndërthyrja e zhanreve muzikore, atij klasik me atë tradicional, përmbyll edicionin e 11 të festivalit “Takimi mes dy botësh”. Pianistja Silva Skënderi dhe violinisti malazez Miran Begiç, me performancat e tyre ndërthurin traditën shqiptare dhe malazeze me muzikën klasike.

 

https://youtu.be/_ZyBjLtIoYQ