“Për çfarë po flet? Unë gjithmonë shënoj”, dialogu legjendar mes Messit dhe Pepes në El Clasico

schedule18:21 - 23 Prill, 2022

schedule 18:21 - 23 Prill, 2022

    

Nuk ka gjasa që marrëdhënia mes Leo Messit dhe Pepe të mund të quhet ndonjëherë miqësore. Kjo është e lehtë për t’u verifikuar, të paktën nga episodi i El Clasico, i cili u zhvillua në mars 2014.

Operatorët më pas rrëmbyen një përleshje verbale mes Leos dhe mbrojtësit të Real Madridit. Mediat shkruan se Pepe i tha argjentinasit se kishte frikë të luante kundër tij: Ti gjithmone me merzite, shkruan albeu.com.

Përgjigja e Messit? “Për çfarë po flet? Unë gjithmonë ju shënoj”. Në të njëjtën ndeshje, argjentinasi shënoi një hat-trick dhe Barça fitoi 4:3.