Pedagogët nxisin dialogun në artin pamor përmes krijimeve

schedule16:50 - 20 Janar, 2018

schedule 16:50 - 20 Janar, 2018

Një vizatim gjigand ku në qender është marrëdhënia e njeriut me natyrën, si dhe një akuarel ku secili dialogon hijen e tij , janë dy krijimet e përbashkëta të realizuara nga 15 studentë të degës së piktures. Qëllimi kryesor i këtyre punëve është nxitja e dialogut të munguar mes tyre thotë pedagogu Helidon Haliti./abcnews.al