Paulinho te rivalët, tifozët vërshojnë në shtëpinë e presidentit

schedule22:06 - 2 Shkurt, 2021

schedule 22:06 - 2 Shkurt, 2021

SC Braga ka shitur te Sporting Lisbone sulmuesin Paulinho, për shumën e 16 milion eurove. 28-vjeçari ishte pjesë e skuadrës prej vitit 2017 dhe tifozët e Bragës nuk e kanë pritur mirë këtë lëvizje.

Jo vetëm kaq, pasi ata kanë reaguar ashpër. Veç shfryrjes në rrjetet sociale, ata kanë ndërmarrë edhe aksione kundër presidentit të klubit të tyre të zemrës, biznesmenit Antonio Salvador.

A Bola raporton tifozët kanë mënyrë në shtëpinë e tij mëngjesin e sotëm, duke bërë akte vandale. Shkrime të ndryshme ën mure dhe shirita të shumtë u gjetën në shtëpinë e presidentit të Bragës, që duhet të merret tani me inatin e tifozëve. /abcnews.al