Pas trajtimit në spital, Tom Hanks dhe bashkëshortja kthehen në Amerikë

schedule14:45 - 28 Mars, 2020

schedule 14:45 - 28 Mars, 2020

Tom Hanks dhe bashkëshortja e tij, Rita Wilson u kthyen në shtëpinë e tyre në Los Angeles pasi kaluan disa javë në izolim si pasojë e diagnozës pozitive me koronavirus.

Aktori preku tokën dhe kërceu kur zbriti nga avioni privat. Më pas, çifti u fotografua në një makinë bashkë, rrugës për në shtëpi.

Tom dhe Rita, të dy 63 vjeç, ndodheshin në Australi për fazat e para të produksionit të filmit biografik mbi jetën e Elvis Presley, me regji të Buz Lurhmann. Atje morën lajmin se ishin infektuar me koronavirus.

Ata u shtruan për pak ditë në spital dhe më pas u izoluan në shtëpi. Dy javë pas diagnozës dhe pak ditë para se të udhëtonin drejt Amerikës, aktori tha në Tëitter se ai dhe bashkëshortja ndihen më mirë./abcnews.al