Pas tragjedisë në xhirime, Alec Baldwin përballet me një humbje të madhe

schedule07:42 - 27 Maj, 2022

schedule 07:42 - 27 Maj, 2022

Ka ndërruar jetë Carol M. Baldwin, nëna e aktorit Alec Baldwin. Ajo ishte 92 vjeç. Lajmin e trishtë e bëri me dije vetë aktori përmes një deklarate në rrjete sociale, ndërsa postoi dhe një imazh dhe ndau një pjesë të historisë së familjes së tij, trashëgiminë që Carol lë pas.

“Me keqardhjen më të thellë familja ime poston deklaratën e mëposhtme”, filloi aktori. “Carol M. Baldwin, nëna e aktorëve Alec, Daniel, William dhe Stephen Baldwin dhe dy vajzave, Elizabeth dhe Jane, vdiq sot në Syracuse, Nju Jork. Ajo ishte 92 vjeç.”

Djali krenar: Alec deklaroi se ai dhe familja e tij janë të gjithë 'shumë krenarë për arritjet e saj' (foto me nënën e tij në 202)

Baldwin tregoi se ndërsa prindërit u takuan në Brooklyn, babai i tij e zhvendosi familjen në Long Island, ku ata u rritën dhe ku babai  punoi dhe jetoi deri në vdekjen e tij në 1983. Ai zbuloi betejën e saj me kancerin e gjirit dhe punën për të hulumtuar më shumë rreth kësaj sëmundjeje.

Përgjithmonë në zemrat e tyre: Alec parë në premierën e filmit të tij të vitit 1997 The Edge me nënën e tij dhe gruan e atëhershme Kim Basinger

Një jetë plot dashuri: Carol kishte një vëlla, Danielin dhe pesë motra, Patricia, Joan, Diane, Louise dhe Rebecca, si dhe gjashtë fëmijë, 25 nipër e mbesa dhe 14 stërnipër.