Pas grushtit Berisha kthehet sërish në protestë: Do t’i bëjmë jehonë problemeve të shqiptarëve, Samiti i BE-së mbështetje për ne

schedule13:41 - 6 Dhjetor, 2022

schedule 13:41 - 6 Dhjetor, 2022

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha u shpreh se Samiti i sotëm në Tiranë është një mundësi që qytetarëve shqiptarë tu dëgjohet zëri ndërkombëtarësh.

Në fjalën e tij në podium Berisha tha se qytetarët kanë dalë në shesh që t’i bëjmë jehonë problemeve që Shqipëria ka.

Lexo edhe: VIDEO/ Grusht fytyrës, gjaku mbulon Sali Berishë. Momenti kur goditet ish-kryeministri

Qëllimi madhor i protestës është t’i jehojë zërin shqiptarëve, tha Berisha. Kujtojmë se rreth një orë më parë, Berisha u sulmua me grusht në bulevardin “Dëshnmorët e Kombit” nga Gert Shehu, i cili u arrestua.

Sali Berisha: Në emër tuaj më lejoni t’ju uroj me gjithë zemër mirëseardhjen në Tiranë liderë evrpianë që erdhën sot në Tiranë. Duam tu shprehim mirënjohjen tonë për ndihmën e gjithënashme. Prania e qeveritarëve më të lartë të BE-së është mbështetja më e madhe që vlerat europiane kanë marrë. Ky Samit mbështesë e madhe për shqiptarët. Sy samit mbështetje e madhe për PD, forcën politike që ka hyrë në betejë për vlerat evropiane. Jemi mirënjohës që zgjidhjet Tiranën për këtë samit, por jemi fatkeq që përfaqësohemi në samit me njeriu që duhet të ishte para drejtësisë dhe jo i ulur aty me ju./abcnews.al/