VIDEO/ Grusht fytyrës, gjaku mbulon Sali Berishë. Momenti kur goditet ish-kryeministri

schedule12:31 - 6 Dhjetor, 2022

schedule 12:31 - 6 Dhjetor, 2022

Një person ende i pa identifikuar ka sulmuar Sali Berishën gjatë marshimit të tij në protestë.  Ai menjëherë është neutralizuar nga truprojat.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ABC News Albania (@abcnewsal)

Ende nuk dihet se pse ky person ka sulmuar Sali Berishën, por raportohet se ai ka qenë pjesë e turmës dhe më pas i ka dalë para liderit të PD-së dhe e ka qëlluar me grusht në fytyrë.

Raportohet se Sali Berisha ka pasur gjakderdhje në fytyrë për shkak të goditjes së fortë nga personi në fjalë.