Pas 47 vitesh, filmi i famshëm horror kthehet me pjesën e dytë

schedule20:30 - 25 Dhjetor, 2020

schedule 20:30 - 25 Dhjetor, 2020

Filmi i famshëm horror i vitit 1973, “Ekzorcisti”, me regji të William Friedkinit, do të kthehet me një pjesë të dytë. Mirëpo, këtë herë regjia do të bëhet nga David Gordon Green.

Nuk dihen detajet mbi kastin e aktorëve dhe se kur do të nisin e xhirimet, pasi aktualisht regjisori është i zënë me sagën “Halloween”.

Kujtojmë që “Ekzorcisti” pati shumë sukses dhe ka grumbulluar 441 milionë dollarë në “box-office”, që përshtatur me kohët e sotme do të ishin 1.8 miliardë dollarë.

Kjo mund të jetë edhe një arsye, pse producentët kanë vendosur ta rikthejnë atë që konsiderohet si një nga filmat më të suksesshëm horror. l.k/abcnews.al