Parashikimi i motit, si do të ndryshojnë temperaturat gjatë ditës

schedule07:18 - 16 Nëntor, 2020

schedule 07:18 - 16 Nëntor, 2020

Sipas MeteoAlb: Alternime kthjellimesh dhe vranësira kalimtare mbizotërojnë
motin në territorin shqiptar gjatë pjesë së parë të ditës. Parashikohet që edhe
pasditja të vijojë në të njëjtat kushte atmosferike.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në mëngjes dhe mesditë duke luhatur velrat
ekstremale nga 2°C deri në 20°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Jugor-Juglindor duke
krijuar dallgëzim 3 ballë.

Kosova
Mot i freskët por i kthjellët mbizotëron në të gjithë Kosovën gjatë paradites.
Pasditja sjellë kalime vranësirash nëpër territor.

Maqedonia e Veriut

Orët e para të ditës mbeten në ndikimin e kthjellimeve dhe vranësirave të lehta.
Pasditja sjellë shpeshtim të vranësirave në zonat perëndimore por pa rrezikuar
shi.

/abcnews.al