Parashikimi i motit, si do të ndryshojnë temperaturat ditën e sotme

schedule07:19 - 24 Nëntor, 2020

schedule 07:19 - 24 Nëntor, 2020

Sipas MeteoAlb: Dita nis me kthjellime në territorin shqiptar, POR duke ju afruar mesditës vranësira kalimtare shfaqen në zonat veriore dhe gradualisht vranësirat përfshijnë gjithë vendin edhe pse nuk priten reshje.

Temperaturat e ajrit rriten në vlerat minimale por ulen në vlerat maksimale duke u luhatur nga 0°C mëngjesi në zonat malore deri në 17°C mesdita në zonat jugperëndimore.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Verior-Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 3-4 ballë.

Kosova

Deri në mesditë i gjithë territori i Kosovs do të mbetet me kthjellime. Por pasditja sjellë shpeshtim të vranësirave.

Maqedonia e Veriut

Paraditja mbetet në ndikimin e kthjellimeve, NDERSA duke ju afruar mesditës vranësirat kalimtare shfaqen në MV, KU më të dukshme do jenë në zonat perëndimore./abcnews.al