Parashikimi i motit: Reshje bore dhe temperaturat nën zero

schedule07:44 - 28 Dhjetor, 2019

schedule 07:44 - 28 Dhjetor, 2019

Sipas MeteoAlb: Kthjellime dhe vranësira do të dominojnë gjatë paradites në të gjithë vendin, më të dendura paraqiten përgjatë kufirit Lindor, kryesisht Juglindja dhe Verilindja duke gjeneruar reshje dëbore. Ndersa pasditja dhe mbrëmja vijojne me mot të  kthjellët dhe vranësira në të gjithë territorin.

Temperaturat e ajrit  do të ulen sërisht  në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -5°C  në zonat malore deri në 10°C në bregdet.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 50 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë./abcnews.al