Parashikimi i motit, mësoni si pritet të jetë sot

07:53 | 17/01/202007:530

Sipas Meteoalb: Territori shqiptar në pjesën e parë të ditës mbetet me kthjellime dhe vranësira të lehta në zonat malore, por duke filluar nga orëst e mesditës dhe në vijim vranësirat kalimtare do të përfshijnë dhe zonën e ulët të vendit tonë.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat minimale dhe maksimale nga -3 gradë në 14 gradë celsius.

Era do të fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi Verior, duke krijuar në det dallgëzim 2 ballë./abcnews.al

Lini koment

E-maili nuk do te publikohet. Duhen plotesuar *


Rreth Nesh

ABC NEWS është i pari televizion në Shqipëri që në ditën e parë të transmetimeve nis me lidhje direkte nga 7 studio lokale ne Shkodër, Durrës, Elbasan, Korcë, fier, Vlorë e Gjirokaster. Për të pasuruar gjeografinë e informacionit së shpejti do të mundesohet edhe studio nga Lezha me transmetime live në cdo kohë.
Në faqen zyrtare në internet, abcnews.al do të gjeni portalin më të pasur ballkanik me lidhje në rrjetet më të mëdha sociale facebook, twitter si dhe në një prej websiteve më të fuqishëm në kulturën e internetit YOUTUBE. Transmetimi i ABC news është live 24 ore. 
NUIS/NIPT K01711004F


Kontakt

Telefono