Parashikimi i motit, mësoni si do të ndryshojnë temperaturat gjatë ditës

schedule07:18 - 14 Gusht, 2020

schedule 07:18 - 14 Gusht, 2020

Deri në orët e mesditës vendi ynë në pjesën me të madhe do të jetë në dominimin e kthjellimeve.

Sipas MeteoAlb do të shfaqen vranësira të pakta gjatë mesditës dhe pasdites në zonat malore duke sjellë reshje të izoluara në skajin Verior.

Temperaturat e ajrit do të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 17°C deri në 39°C.

Era do fryjë e lehtë në tokë dhe mesatare në det me shpejtësi deri 28 km/h nga drejtimi Perëndimor-Veriperëndimor duke krijuar dallgëzim 2 ballë.

/abcnews.al/