Para fillimit të sezonit, Ten Hag dëboi 5 lojtarë nga dhoma e zhveshjes

schedule18:45 - 7 Shkurt, 2023

schedule 18:45 - 7 Shkurt, 2023

Erik ten Hag nuk humbi kohë duke marrë drejtimin e Manchester United. Kur holandezi mori postin e trajnerit, ai pothuajse menjëherë filloi të vendoste rregullat e tij.

Edicioni britanik i Express raporton se para fillimit të sezonit, Ten Hag kanë kërkuar që pesë lojtarë të Manchester United të lirojnë vendet e tyre në dhomën e zhveshjes.

Dhoma e zhveshjes në terrenin stërvitor në Carrington është projektuar vetëm për 24 lojtarë, kështu që trajneri duhej të linte vend për të sapoardhurit e ekipit.

Phil Jones, Axel Tuanzebe, Teden Menji, Brandon Williams dhe Shola Shortire u detyruan të lirojnë vendet e tyre.

Pas kësaj kthese të ngjarjeve, Tuanzebe dhe Shortire u huazuan në klube të tjera, ndërsa Jones, Williams dhe Menji mbetën në Old Trafford pa asnjë perspektivë për një vend në formacionin fillestar. /G.D abcnews.al/