Para 25 vitesh i vranë vëllanë, detaje nga krimi në Elbasan, si u qëllua për vdekje 33-vjeçari pas sherrit të momentit

schedule08:45 - 18 Gusht, 2022

schedule 08:45 - 18 Gusht, 2022

Një konflikt i çastit i mori jetën 33-vjeçarit Madrit Ulqinakut, mbrëmjen e 17 gushtit në Elbasan.

Ngjarja ndodhi pranë një zone të banuar, në afërsi të stadiumit “Elbasan Arena.”

Në foto viktima, Madrit Ulqinaku, 33 vjeç

Policia ka identifikuar autorin e dyshuar Horgito Peqini , 18 vjeç.

Pas një përplasjeje verbale mes viktimës dhe një grupi të rinjsh, 18-vjeçari nxori armën dhe qëlloi disa herë mbi Ulqinakun, duke e lënë të vdekur.

Lexo edhe: Video rrëqethëse, momenti kur familjarët e Madrit Ulqinakut mbërrijnë në vendin ku ai u vra

Mësohet se 33-vjeçari ishte baba i një fëmije.  Pas ngjarjes autori dhe personat e tjerë u larguan menjëherë nga vendi i ngjarjes, ndërkohë që policia blindoi zonën.

Burime për Abc bënë me dije se kjo është tragjedia e dytë në familjen Ulqinaku, pasi në vitin 1997, në kohën e trazirave në Shqipëri është vrarë edhe vëllai i Madritit.

Ndërkohë nga ana e policisë nuk është bërë ende e mundur kapja e autorit të ngjarjes./abcnews.al/