Papa Françesku thirrje pas sulmit në Vjenë: Mjaft më me dhunë! Të ndërtojmë paqe e vëllazëri

schedule17:19 - 3 Nëntor, 2020

schedule 17:19 - 3 Nëntor, 2020

Papa Françesku ka dënuar sulmin terrorist që tronditi Vjenën mbrëmjen e djeshme duke lënë të vdekur katër persona.

Ai thotë se është i tronditur nga kjo ngjarje dhe lutet për viktimat dhe familjarët e tyre. Papa bën thirrje që të ndalohet dhuna që të ndërtohet paqja dhe vëllazëria.

“Unë shpreh dhimbje dhe tronditje nga sulmi terrorist në Vjenë dhe lutem për viktimat dhe familjet e tyre. Mjaft me dhunën! Le të ndërtojmë së bashku paqen dhe vëllazërinë. Vetëm dashuria shuan urrejtjen”, shkruan Papa./mv.abcnews.al