Pamjet apokaliptike të stuhisë në Spanjë

schedule20:27 - 22 Janar, 2020

schedule 20:27 - 22 Janar, 2020

Ka shkuar në nëntë numri i personave që kanë humbur jetën si pasojë e stuhisë së fuqishme “Gloria” që ka përfshirë Spanjën. Ndërkohë, qindra njerëz kanë mbetur të plagosur.

Era e fortë dhe dallgët disa metra të larta kanë shkaktuar shkatërrime të konsiderueshme në zonat bregdetare dhe në ishujt turistikë.

Autoritetet kanë kërkuar që turistët të largohen me urgjencë. Në zonat e brendshme të Spanjës ka reshje të mëdha dëbore.

Sakaq, një video që po qarkullon në internet shihet se si Mallorca është mbushur nga një valë e madhe me shkumë.

Pamjet tregojnë po ashtu dallgët që dërgonin ujin poshtë ndërtesave në Cala Ratjada në Mallorca./abcnews.al