Pamje të rënda, burri rus i vë flakën vetes, refuzon të shkojë në luftë

schedule15:44 - 26 Shtator, 2022

schedule 15:44 - 26 Shtator, 2022

Në qytetin Ryazan, që ndodhet 185 kilometra në jug të Moskës, një rekrutuar i vuri flakën vetes dhe filloi të bërtiste se nuk donte të shkonte në front.

Gazeta Novaya Gazeta Evropa publikoi videon përkatëse të vetëdjegjes. Videoja tregon burrin duke dalë në zonën e parkimit të autobusit dhe duke u mbuluar në lëndë djegëse dhe më pas duke u i vënë flakën vetes.

Ai po qëndronte në rrugë, ku ishin autobusët. Sapo filloi të digjej, filloi të qeshte dhe të bërtasë se nuk dëshiron të marrë pjesë në operacionin special ushtarak në Ukrainë. Rrobat i janë djegur plotësisht. /abcnews.al