Pamje të pazakonta,”fluturojnë” lopët në Zvicër

schedule09:39 - 28 Gusht, 2021

schedule 09:39 - 28 Gusht, 2021

Pamja në këtë foto mund të duket si në filma, por është e vërtetë.

Siç vihet re një lopë po transportohet me helikopter pranë Klausenpass, në Zvicër. Kjo pasi ajo është plagosur gjatë qendrimit në livadhet e larta alpine zvicerane.

Lopët e plagosura dhe kafshë të tjera janë transportuar me helikopter  rreth 1,950 metra mbi nivelin e detit.

Ndërkohë, pjesa tjetër e tufës prej 1 mijë kafshëve pritet të zbres këtë fundjavë në zonën Urnerboden./abcnews.al