Pamje dramatike të shpëtimit të një automjeti me pasagjerë nga përmbytjet në Indi

schedule11:15 - 19 Tetor, 2021

schedule 11:15 - 19 Tetor, 2021

Shirat e rrëmbyeshëm kanë shkaktuar përmbytje dhe rrëshqitje dheu në Indi, duke shkaktuar të paktën 27 viktima. Sipas një video të postuar në mediat sociale, shihen zyrtarët duke shpëtuar njerëzit e bllokuar në një makinë nga përmbytjet e mëdha në  Uttarakhand.

Shirat e dendur kanë shkaktuar përmbytje dhe rrëshqitje dheu në disa zona të vendit. Zyrtarët gjithashtu kanë shpëtuar të paktën 22 pelegrinë të cilët ishin bllokuar ndërsa ktheheshin nga një faltore./abcnews.al