Pamje apokaliptike nga Kalifornia

schedule10:14 - 15 Shtator, 2020

schedule 10:14 - 15 Shtator, 2020

Ndërsa zjarret në Bregun Perëndimor të SHBA-së po përhapen më shpejtësi, pamjet duken si trillime shkencore. Qiejt e kuq dhe portokalli në Kaliforni janë një spektakël surreal, raporton protothema.

Një nga banorët e San Franciskos, Terry Tsai tërhoqi vëmendjen pas një videoje që postoi në rrjetet sociale duke i krahasuar pamjet e zjarreve në Kaliforni me  filmin “Blade Runner 2049″ .

Videoja e Terry në Youtube është bërë virale dhe ka marrë mbi 851,000 shikime. s.ba/abcnews.al