Paloka: KE të jetë më vëzhguese në politikën shqiptare

schedule14:02 - 18 Prill, 2018

schedule 14:02 - 18 Prill, 2018

Pas përfundimit të konferencës së përbashët me Kryeministrin Rama, shefja e diplomacisë europiane Federica Mogherini priti në takim përfaqësues të opozitës. Në prononcimin e tij për shtyp, pas këtij takimi, nënkryetari demokrat Edi Paloka kërkoi që në të ardhmen Komisioni Europian të jetë më vëzhguese dhe transparent ndaj zhvillimeve politike në Shqipëri.

“Për ne si opozitë hapja e negociatave është jo vetëm  një prioritet për shqiptarëve sepse realizon një dëshirë të shqiptarëve, por e shohim si një mënyrë që KE të rrisë monitorimin ndaj politikës shqiptare”, theksoi Paloka.

/abcnews.al