Pala greke “ul traun”, plotësohet kuota e kalimit të kufirit në Kapshticë

schedule10:10 - 11 Shtator, 2020

schedule 10:10 - 11 Shtator, 2020

Qytetarët e bllokuar që prej ditës së djeshme në Kapshticë, kanë mundur të kalojnë kufirin në orët e para të mëngjesit, të ditës së sotme.

Burime për Abcnews.al bëjnë me dije se situata nuk paraqitet shqetësuese, ndërsa kuota prej 300 personash është plotësuar.

Po ashtu Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korçë, njoftoi për plotësimin e kuotës, ndërsa shtoi se është pezulluar puna nga ana e policisë greke.

Drejtoria Vendore e Kufirit dhe Migracionit Korçë, njoftimi:

Njoftojmë të gjithë qytetarët që janë të interesuar të kalojnë në drejtim të shtetit grek, se aktualisht kuota prej 300 shtetas është plotësuar dhe nga ana e policisë greke është pezulluar puna e nuk do të lejohet kalimi i personave të tjerë për ditën e sotme.

Policia Kufitare apelon për qytetarët që duan të udhëtojnë në drejtim të Greqisë, që të mos vijojnë udhëtimin në drejtim të PKK Kapshticë për ditën e sotme.

Ju faleminderit për mirëkuptimin!

/abcnews.al