Pak orë para ndërrimit të viteve! Sa persona hynë në Shqipëri përmes Kapshticës dhe Qafë-Thanës

schedule10:11 - 1 Janar, 2021

schedule 10:11 - 1 Janar, 2021

Orët e fundit para ndërrimit të viteve janë shfrytëzuar nga qytetarët që jetojnë jashtë vendit për t’u kthyer në shtëpi për festa.

Në datë 31 Dhjetor në Kapshticë kanë hyrë 210 persona dhe 89 automjete.

Ndërkohë përmes Qafë-Thanës janë futur në Shqipëri 1515 persona si dhe kanë dalë 1055 të tjerë./mv.abcnews.al