Pajisi me armë një person me precedent penal, arrestohet polici në Durrës

schedule19:33 - 17 Tetor, 2017

schedule 19:33 - 17 Tetor, 2017

 

Një efektiv policie është vënë në pranga për shpërdorim detyre nga Shërbimi për Çështjet e Brendshme dhe Ankesat në Durrës.

Gjergji Azisllari me detyrë specialist për hetimin e krimeve në stacionin policor Plazh Durrës, dyshohet se ka përpiluar Vërtetimin e Besueshmërisë për një shtetas me rekorde kriminale, duke e pajisur me armë zjarri për në banesë.

Shtetasi i mësipërm u arrestua nga Policia e Durrësit gjatë një operacioni të zhvilluar në fillim të Tetorit, në kuadër të aksionit policor “Vjeshtë 2017”. Në këtë operacion u sekuestruan 2 armë zjarri, një makinë dhe disa telefona celularë.

Nga hetimet rezulton se nënkomisari Azisllari nuk ka kryer verifikimin në sistem, sipas procedurave standarde të punës.