Operacionin “Porosia”, Gjykata liron dy doganierët e Durrësit

schedule15:09 - 25 Tetor, 2021

schedule 15:09 - 25 Tetor, 2021

Lihen të lire dy doganieret e Durrësit qe u arrestuan në operacionin “Porosia”. Siç raportohen gazetari Leonidha Musaj gjykata  konsideroi te paligjshëm arrestimin e tyre dhe të pronarit të furgonit ku u gjeten medikamemte të ndryshme mjekësore.

Gjyqtari åështjes vler%soi te paligjshëm arrestimin e Enkel Shehi dhe Artan Topuzi (doganier). Gjithashtu edhe për shtetasin Behar Lleshi (pronar i furgonit), i paligjshëm arrestimi. Për këta tre persona gjykata vendosi detyrim paraqitje.

Ndërsa për shtetasin Granit Kërxhaliu, u vlerësua i ligjshëm arrestimi. Megjithatë, për te katërt u vendos “detyrim paraqitje”. Pritet qe prokuroria ta apeloj vendimin. /abcnews.al