Operacioni “Vjeshtë 2017” në Vlorë

schedule15:26 - 23 Tetor, 2017

schedule 15:26 - 23 Tetor, 2017

45 mijë euro dhe afro 10 mijë USD janë sekuestruar gjatë operacionit “Vjeshtë 2017″ në Vlorë. Sipas informacionit të policisë, kjo vlerë dyshohet se është përfituar në mënyrë të paligjshme dhe i përkasin një 22 vjeçari me inicialet L.M i cili jeton në Vlorë. Policia nuk ka thënë se nga çfarë aktivitetesh të paligjeshme vinin këto para, por i është referuar prokurorisë me veprën penale ”Pastrimi i produkteve të veprës penale ose veprimtarisë kriminale”.