Odriozola dëmton Perisic në stërvitje, Flick flet hapur për përplasjen

schedule19:56 - 4 Shkurt, 2020

schedule 19:56 - 4 Shkurt, 2020

Problemet në stërvitje te Bayern Munchen, vazhdojnë. Pas sherrit Boateng-Goretzka, ka pasur një tjetër përplasje, e cila ka bërë që Perisic të dëmtohet.

Mbrojtësi i ardhur në merkaton e janarit, Odriozola, ka qenë ai që ka bërë një ndërhyrje të ashpër ndaj sulmuesit kroat, duke e dëmtuar rëndë në kavilje. Perisic u largua menjëherë nga stërvitja dhe stafi mjekësor i ka konfirmuar trajnerit Flick se sulmuesi nuk do të jetë gati për plot katër javë.

Këtë gjë e pranoi dhe vetë trajneri i Bayern, i cili tha: “Ivan ka një frakturë në kavilje. Ai do të jetë për katër javë jashtë, pas rikuperimit, do të rikthehet në stërvitje”./abcnews.al