Nuk po rinovon, Juve rikthen interesimin për Jorginhon

schedule20:56 - 30 Nëntor, 2021

schedule 20:56 - 30 Nëntor, 2021

Skuadra e Juventusit ka kthyer interesimin për Jorginhon.

Sipas mediave italiane, drejtuesit e klubit nga Torino i kanë bërë me dije lojtarit se synojnë ta rikthejnë në Serie A.

Jorginho ka kontratë deri në vitin 2023 dhe nuk ka nisur ende bisedimet për vazhdimin e kontratës.

29-vjeçari është pjesë e Chelseat që nga viti 2018 kur u transferua nga Napoli. /abcnews.al/