Nuk dha maksimumin në stërvitje, Gattuso çon mbrojtësin në shtëpi

schedule16:17 - 5 Mars, 2021

schedule 16:17 - 5 Mars, 2021

Gattuso është një nga trajnerët më kërkues në stërvitje dhe nëse nuk jep maksimumin përbën problem të madh. Mediet italiane raportojnë se sot ka pasur probleme me Mario Rui.

Trajneri i ka përjashtuar mbrojtësin e djathtë nga stërvitja e sotme. Ish-mesfushori nuk ka parë te portugezi impenjimin e duhur dhe ka vendosur ta dërgojë në shtëpi para përfundimit të seancës së trajnimit.

Kjo nuk hera e parë që 29-vjeçari dënohet për mos impenjim maksimal në stërvitje. Në nëntor të vitit të shkuar Ghoulam dhe Rui u dënuan me qëndrim në tribunë gjatë një ndeshje për shkak se nuk ishin stërvitur maksimalisht. /abcnews.al