“Nostalgjia” e Kastriot  Tushës përmblidhet në një koncert

schedule16:18 - 11 Prill, 2018

schedule 16:18 - 11 Prill, 2018

35 vite karrierë artistike mjeshtri i madh Kastriot Tusha do t’i përmbledhë në  koncertin “Nostalgji”. Nga qyteti i lindjes Elbasani , ku po bën përgatitjet rrëfen detajet rreth të ftuarve  dhe repertorit tëe larmishëm me muzikë shqiptare dhe të huaj .Koncerti do të mbahet më 14 prill në Tiranë në Katedralen Ortodokse. /abcnews.al