Një tjetër “goditje” për Trump, Michigan-i certifikon fitoren e Biden

schedule23:00 - 23 Nëntor, 2020

schedule 23:00 - 23 Nëntor, 2020

Zyrtarët e zgjedhjeve në Michigan kanë certifikuar të hënën fitoren e demokratit Joe Biden me 154,000 vota, ndërsa presidentit Donald Trump përpiqet të përmbysur rezultatet e zgjedhjeve.

Bordi i shtetit në Canvasave të Shtetit, i cili ka dy republikanë dhe dy demokratë, konfirmoi rezultatet në një votim 3-0 me një abstenim.

Aleatët e Trump dhe kandidati i tij për  Senatit GOP John James e kishin nxitur panelin të vononte votimin për dy javë për të kontrolluar votat në Qarkun Demokratik të Wayne./ s.b/Abcnews.al