Një modele dhe studente ekselente, Sekretare e Përgjithshme e ministrisë se Lleshajt

schedule14:40 - 18 Shtator, 2020

schedule 14:40 - 18 Shtator, 2020

Elena Pici ka marrë së fundmi postin e Sekretares së Përgjithshme të Ministrisë së Brendshme, duke zëvendësuar në detyrë Plarent Ndrecën.

Por, Elena Pici nuk është një personazh i panjohur. Ajo është vajza shoqëruese në klipin e këngëtarit Alban Skënderaj.

“Mirëmëngjes”, është një ndër këngët më të pëlqyera për publikun të këngëtarit Skënderaj dhe sigurisht që aty keni parë edhe Elenën, e cila shfaqet në klip në rolin e kamerieres.

Abcnews.al mëson se Elena Pici ka studiuar në universitetin “Epoka”, ndërsa ka ndjekur studimet pas universitare jashtë vendit.

Para se të marrë postin në Ministrinë e Brendshme, ajo ka punuar në Kryeministri, pasi u përzgjodh në platformën për punësimin e ekselentëve.  g.v/abcnews.al