Një foshnje e lindur në avion gjatë fluturimit merr bileta falas për gjithë jetën nga linja ajrore

schedule15:26 - 25 Shtator, 2022

schedule 15:26 - 25 Shtator, 2022

Kur një fëmijë lind zakonisht merr shumë dhurata, por ky fëmijë pati fatin të lindte gjatë një fluturimi dhe linja ajrore i premtoi bileta falas për jetën!

Një foshnjë e lindur brenda një Boeing 737 Jet Airway merr bileta falas për jetën! Ky foshnjë lindi në një fluturim që u nis nga Arabia Saudite, drejtuar për në Indi, më 18 qershor.

Pilotët devijuan fluturimin për në Mumbai kur i shpërthyen ujërat e një gruaje shtatzënë. Fatmirësisht në avion ka qenë një infermiere dhe së bashku me stjuardesat, të trajnuara për raste të tilla, kanë ndihmuar gruan të sjellë në jetë fëmijën e saj.

Linja ajrore e bëri këtë njoftim edhe në Twitter, në të cilin mirëpriti foshnjën dhe falënderoi ekuipazhin e kabinës për ndihmën e tyre të vlefshme./abcnews.al