Nisin bisedimet, Cannavaro mund të bëhet trajneri i lojtarit të Shqipërisë

schedule12:00 - 1 Maj, 2022

schedule 12:00 - 1 Maj, 2022

Fabio Cannavaro mund të rikthehet në stol së shpejti. Italiani, fitues i Topit të Artë në vitin 2006 si futbollist, ka nisur bisedimet me Espanyol.

Cannavaro është i gatshëm ta marrë drejtimin e kësaj skuadre për sezonin e ardhshëm dhe bisedimet kanë nisur.

Te Espanyol italiani do të gjente edhe një futbollist të kombëtares shqiptare, mesfushorin Keidi Bare.

Sa i takon karrierës së tij si trajner, Cannavaro e nisur si ndihmës tek Al-Ahli, për të kaluar më pas në krye të skuadrave si Guangzhou, A-Nassr dhe Tianjin Quanjian. / abcnews.al