Nga Kujtim Gjuzi te “kaçurrelsi” dhe “pensionisti”, zbulohet koalicioni i opozitës së re

schedule21:38 - 24 Shkurt, 2021

schedule 21:38 - 24 Shkurt, 2021

Dorëzohet në KQZ edhe koalicioni i dytë për zgjedhjet e 25 prillit. Koalicioni përbëhet nga partitë e Zef Shtjefnit, Selami Jenisherit, Kostaq Papa dhe Kujtim Gjuzi.

Emri i koalicionit përfshinë të gjitha partitë, ndërsa sigla është një rrëmujë më vete shkronjat e para të subjekteve.

Të katër deputetët u futën në Kuvend nga listat e PD-së, që dogji mandatet.

 

Koalicioni i parë që u regjistrua ishte “Aleanca” me 7 parti të panjohura që janë bërë bashkë për të garuar në zgjedhjet e 25 prillit.