Neymar përsëri në krye të kritikave

schedule10:25 - 19 Nëntor, 2021

schedule 10:25 - 19 Nëntor, 2021

Sulmuesi i Paris Saint-Germain, Neymar, u pa duke bërë festë fundjavën e kaluar në Sao Paulo, përpara ndeshjes kualifikuese të Brazilit për Kupën e Botës 2022 kundër Argjentinës të martën.

Sulmuesi  brazilian u detyrua të largohej nga dueli për shkak të një dëmtimi i cili nuk e pengoi atë të dilte jashtë për të festuar. Pas ndeshjes me skuadrën e Lionel Messit, emisioni sportiv brazilian ‘Os donos da bola’ publikoi imazhe të natës së Neymar në Sao Paulo, me prezantuesin që ankohej për qëndrimin e sulmuesit të PSG.

“Me dhimbje ngjitëse mund të luani”, tha Neto.

“Me dhimbje muskulore mund të luani. Me një problem metatarsal mund të luash. Unë e prisha timin dhe është e mundur të luash. Por, kushdo që ka dhimbje në aduktor ose dhimbje muskulore nuk kërcen ashtu.”

Neymar kundër kritikëve të tij

Ishte vetëm tre javë më parë kur Neymar sulmoi ata që e kanë kritikuar jetën e tij jashtë fushës pa u fokusuar në performancën e tij aktuale në të.

“Unë flas për respekt sepse njerëzit thonë “Ah, Neymar nuk kujdeset për veten, Neymar është ky, Neymar është ai”, tha ai në një intervistë për kanalin YouTube Fuir Clear.

“Si mund të jesh në krye për 12 vjet pa u kujdesur për veten? Askush nuk e merr këtë. Unë di të kujdesem për veten. Kam një fizioterapi dhe një trajner fitnesi me vete praktikisht 24 orë në ditë. Për çfarë, pa asnjë arsye? Dal kur mundem, dal kur është e mundur, kur e di që nuk do të kem stërvitje të nesërmen. Nuk do të ndaloj asgjë. Cili është problemi?

Duhet të më kritikoni për atë që bëj në fushë. Atje ju lejoj të flisni. Por jo për atë që bëj jashtë saj.”/h.ll/abcnews.al