Newscastle tenton edhe Dele Alli

schedule10:25 - 22 Janar, 2022

schedule 10:25 - 22 Janar, 2022

Sheikët e Newcastle po kërkojnë të ndërtojnë një skuadër me lojtarë cilësorë për të bërë të mundur edhe qëndrimin në Premier League.

The “Magpies” tashmë kanë bërë disa transferime, mirëpo duan që skuadra jo vetëm të mbijetojë në këtë sezon, por nuk mjaftohen vetëm me kaq.

Sipas asaj që raporton “Football Inisder” Dele Alli është në radarin e Newcastles dhe duan ta transferojnë në këtë afat nga Tottenham Hotspur.

Alli nuk është në preferencat e trajnerit Antonio Conte dhe tashmë e ka të qartë edhe minutat e pakta që lojtari ka në dispozicion dhe një largim nga “Spursat” duket më se i mundshëm.

Newcastle ka hapur bisedimet me përfaqësuesit e tij dhe marrëveshja mund të ndodhë në ditët e fundit të janarit.

Merkatoja ka më pak se nëntë ditë për të përfunduar, dhe Alli mund të zgjedhë “laraskat” që nga java e ardhshme. /f.a/abcnews.al